Reference


Přečtěte si ohlasy několika z mnoha našich spokojených zákazníků!

 

1. Jako zastánce alternativních zdrojů energie jsem chtěl vyřešit náklady na stále vzrůstající ceny plynu a el. energie. Po řadě konzultací jsme se rozhodli o způsobu využití slunečního záření.
Na internetových stránkách jsme hledali firmy, které řeší náš problém. Zaujala nás firma VARMEXIN, která sídlí v Borkovanech, což je nejblíže našeho bydliště.
Po navázání kontaktu, vysvětlení podrobností byl vypracován projekt a dohodnuta instalace ve dvou etapách.
Spolupráce s firmou VARMEXIN – ing. Hrabec Antonín byla a je velice dobrá. Veškeré vzniklé problémy byly okamžitě k naší spokojenosti řešeny. Celý solární systém byl řádně nainstalován a pečlivě odzkoušen. Podle informací i z jiných zdrojů jsou jednotlivá zařízení velmi dobré kvality, o čemž svědčí téměř jednoroční provoz bez závad.
Denně sleduji a zapisuji provoz soláru a vyhodnocuji úspory plynu. V projektu deklarovaná úspora 70% při ohřevu teplé užitkové vody je skutečná.
Jediný problém celého sytému jsou vysoké pořizovací náklady a malá dotace z fondu životního prostředí.
Po zhodnocení všech kladů a záporů mohu zodpovědně doporučit solidní firmu VARMEXIN dalším zákazníkům.

Manželé Jiřina a Petr Havelkovi
Otnice

 


 

2. Bylo mi líto tepla, které poskytuje sluneční záření a které odcházelo bez užitku. Líbí se mi myšlenka ekologicky toto teplo využít pro své potřeby a významnou část neustále rostoucích cen energií eliminovat.
Objevil jsem ji náhodně (naši firmu), na internetu, porovnal s jinými na českém trhu a vybral fi. Varmexin. Proč? Provozovatel uvedené firmy v tomto oboru pracuje mnoho let, stál u jejích počátků, doma má laboratoř na monitorování novinek, používá nejmodernější komponenty/ vakuový systém/ provádí odborný dohled, atd.ú např. pomoc při postupu jak k dotacím/
Systém pracuje bezchybně bezobslužně 3. rok, ohřev TUV na 100%, teplovodní ohřev nedovedu spočítat, údajně 30%, ale dle mých zjištění při sluněčnu i v lednových měsících je vždy v činnosti. Mám na mysli, že systém vypíná kotel a dodává teplo z kolektorů.
Firmu jsem již doporučil a dle mých informací došlo k rozhodnutí tuto firmu oslovit. Rád celý systém ukazuji známým, event. Mohu předvést zájemcům.

S pozdravem RNDr. Jiří Hytych
Hustopeče u Brna

 


 

3. Solární sluneční kolektory byly uvedeny do provozu v lednu 2003, tj. slouží prakticky 3 roky. Důvodem k jejich pořízení byl především trvalý růst nákladů na topení a ohřev vody.Do roku 2003 byl zdrojem tepla pro vytápění rodinného domku plynový kotel.
V kombinaci s kolektory byla snížena roční spotřeba plynu při zachování tepelné pohody v domě o cca 600m3 – podle průběhu zimy, tj. asi o 20%.
Pro dodávku celého systému tj. včetně řídící jednotky byla vybrána firma VARMEXIN. Důvodem byla především výhodná cenová nabídka, doporučení spolupracovníků a osobní přístup ing. Hrabce.
Po instalaci a zaškolení firma několikrát prověřila funkci celého systému a odstranila drobné závady. Pomohla při odstraňování inkrustů v okruhu vlastní studniční vody. V letním období by bylo možno využít přebytek tepla k ohřevu vody v bazénu. V případě zájmu poskytnu další praktické informace a celé zařízení předvedu.

Jan Osička
Velké Bílovice